Skip to main content

Łatwy dostęp do gotówki
podczas ferii zimowych dzięki Euronet Polska

Jak co roku Euronet – największy operator rozwiązań z obszaru technologii finansowych i płatności w Polsce – udostępnia klientom sezonowe bankomaty oraz wpłatomaty. Urządzenia zostaną ulokowane w najpopularniejszych lokalizacjach wybieranych przez Polaków na zimowy wypoczynek. Tym razem to 31 dodatkowych urządzeń, które pojawią się w województwach dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim oraz śląskim.

Z badania Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że w sezonie 2022/2023 około 70% Polaków wyjeżdzających w okresie zimowym, zdecydowało się spędzić czas wolnego w kraju1 . Ze względu na rosnące ceny biletów lotniczych2 , można się spodziewać się, że i w tym roku większość urlopowiczów wybierze bliższe wyjazdowe kierunki.

Euronet Polska, jak zwykle, odpowiada na zapotrzebowanie i uruchamia sezonowe bankomaty w ulubionych miejscach turystów na terenie kraju, aby zapewnić im łatwy dostęp do gotówki. Najwięcej dodatkowych urządzeń zostanie zamontowanych w najchętniej odwiedzanych zimowych kurortach, takich jak: Zakopane, Karpacz, Białka Tatrzańska czy Szczyrk.

– Według naszych obserwacji, gotówka wciąż cieszy się dużym uznaniem jako sposób płatności podczas zimowych wyjazdów. Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, jak co roku, umożliwiamy im dostęp do dodatkowych urządzeń w najpopularniejszych miejscach. Bazując na doświadczeniach poprzednich lat, jesteśmy przekonani, że wybrane przez nas lokalizacje znacznie ułatwią przeprowadzanie transakcji. Gotówka jest wszechstronnym środkiem płatniczym, co pozwoli na wygodne dokonywanie zakupów w dowolnym miejscu – komentuje Małgorzata Żołyńska-Kraft, ATM Network Development Director w Euronet Polska.

W maszynach sezonowych dostępne są te same funkcje, co w bankomatach i wpłato-bankomatach całorocznych. Wszystkie urządzenia po instalacji będą uwzględnione w wyszukiwarce usług Euronet.

Warto pamiętać, że w województwach dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim, opolskim oraz śląskim, klienci Euronet Polska mają do dyspozycji – oprócz maszyn sezonowych – aż 382 bankomaty całoroczne.

1 Gdzie Polacy spędzą ferie zimowe 2023? Analizy Polskiej Organizacji Turystycznej | nowaturystyka.pl
2 Dokąd Polacy polecą na święta? Te trzy kierunki cieszą się największą popularnością (radiozet.pl)


Zaktualizowaliśmy informacje dotyczące wykorzystywanych plików cookie.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.
Więcej informacji View more
Akceptuje